Sida 1 av 1

hur hitta man genenic på smart fade ml

Postat: mån 10 aug 2015, 20:54
av David Larsson
hejsan har företags gigg imorgon och ha inte en personliget på ADJ led cob canon wash och kommer inte på/ hitta inte hur man gör en genenic dimmer snälla hjälp

Re: hur hitta man genenic på smart fade ml

Postat: tis 11 aug 2015, 07:23
av Jonas Larsson
Kan du inte bara lägga upp dem på reglarna som vanliga dimmerkanaler? Menu>patch>patch by dimmer. I stället för Menu>patch>patch devices?

Verkar ju också gå att spara 20 egna profiler också om du vill lägga upp de som device i stället.

Eller så ställer du ADJ i 5 ch mode (R, G, B, A, master) (mode 05 i bak där du ställer dmx adressen) och kör med någon annan RGBA+Master profil/device i bordet, typ Chalice RGBA 603 som är den första träffen som dyker upp om man söker i fixture library. Finns flera sådana så någon borde fungera för dig.

http://www.etcconnect.com/Products/Cons ... tware.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Manualer och lista på fixture library